“Hoe groot de breedte
en lengte en hoogte en diepte is
van de liefde van Christus. ”(Efeziërs 3:18)
Het lijkt soms alsof Paulus het bombastische jargon van andere religies in zijn brieven overneemt om aan te geven hoe het christelijke evangelie al hun ijdele aanspraken ver overtreft. De woorden ‘Hoogte’ en ‘Diepte’ maakten deel uit van de hoogdravende taal van ingewijden in de theosofie. Zelfs als Paulus’ woordgebruik zulke taal weerspiegelt, geeft hij er een heel andere, christelijke inhoud aan.
Een van de vier dimensies van Gods liefde in Christus is haar breedte. God koos eens één volk van de andere uit om ze alle te zegenen. Al liet Hij andere volken tijdelijk hun eigen wegen gaan, Hij zond Zijn zoon toen de tijd er rijp voor was.
De Grieken hadden vele volken hun taal geleerd en de Romeinen legden wegen overal in de bewoonde wereld aan, wat bevorderlijk was voor de evangelieverspreiding. De uitnodiging was in principe voor iedereen, geestelijke “bedelaars, misvormden, blinden en lammen”.
“Hierbij is geen sprake van Jood of Griek, van slaaf of vrije, van mannelijk en vrouwelijk: gij allen zijt immers één in Christus Jezus.”
Een tweede dimensie is de lengte. Het begin ligt ver achter ons in voorwereldlijke tijden. Toen heeft God Zijn plan ontworpen, met als doel een familie van vol maakte, onsterfelijke en onvergankelijke kinderen uit de mensheid in leven te roepen. Zelfs vóór de grondlegging der wereld heeft een liefdevolle Vader besloten, door de zoon die Hij zou verwekken, vele andere zonen te adopteren. Door de eeuwen heen, in het ene tijdperk na het andere en door al de fasen van de wisselvallige heilsgeschiedenis, heeft God zijn plan bestendig voortgezet.
De hoogte van Gods liefde beveelt ons het oog te richten op de verhevenheid van zijn einddoel. Schepselen van vlees en bloed, zwak en vergankelijk, zullen uit hun zonde en verdorvenheid verlost worden om gelijk de engelen te zijn, nimmermeer te sterven.
“Geliefden, nu zijn wij kinderen Gods en het is nog niet geopenbaard, wat wij zijn zullen; maar wij weten, dat, als Hij zal geopenbaard zijn, wij Hem gelijk zullen wezen; want wij zullen Hem zien, gelijk Hij is.”
De diepte van Gods liefde in Christus heeft betrekking op het redden van mensen diep in hun zonde en verlorenheid verzonken. Velen weten met dankbaarheid Gods liefdevolle genade met de psalmist te bezingen:
“Hij trok mij uit de kuil van het verderf, en het slijk van de modderpoel; Hij stelde mijn voeten op een rots… Hij gaf mij een nieuw lied in de mond”.
Door de vier dimensies van Gods liefde in Christus te bevatten, kennen Gods kinderen de liefde die de kennis te boven gaat en worden ze zelf bewogen de liefde van de Vader en zijn Zoon te beantwoorden met hun voortdurende dankbaarheid en hun liefde voor anderen. ■
+
Voorgaande
Geloof in een liefde smedend Boek
Door genade van God tot geloof komen
Christadelfiaanse geloofspunten #6 Redding uit vrouw van het nageslacht van koning David
++
Aansluitend
- God beweegt op een mysterieuze manier
- Schepper, opdrachtgever, verwezenlijker en Hoofdgids voorziener van het Boek der boeken de Bijbel
- Plan van God
- Een goddelijk Plan #1
- Een goddelijk Plan #3 Vervolmaking volgens blauwdruk
- Een goddelijk Plan #5 Gods doel met de Schepping
- Gods vergeten Woord 9 Schepping 1 Scheppingsplan en Schepper
- Gods vergeten Woord 14 Schepping 6 De Schepping als doel en garantie
- Plan van God en wereldvrede
- Gekoesterde plannen volgens God plan uitgevoerd
- Plan van Genade
- Een boekrol van leven en dood
- God Kijkt toe
- God heeft u lief en heeft een plan met uw leven
- U God houdt de toekomst in handen
- Passen in het Plan van God
- Aanwijzingen voor redding te vinden
- De Adem van God tot bestaan, leven en tot relatie brengend
- Zich onder de Adem stellen
- Ademen om les te geven
- Bijbellezing van Vandaag geeft aan hoe God er voor zorgde dat men zich zou herinneren hoe Hij voor Zijn volk zorgde
- Wereld waarheen #1 Terug naar Egypte
- Zijn de joden Gods uitverkoren volk
- Leren kennen van Hem die het hart kent
- Een wachter die het zwaard ziet komen
- Het Geschreven Woord: Gebruik en verklaring van het woord “Evangelie”
- Voorspellingen van de Eniggeboren zoon
- Het Geschreven Woord: Logos
- Johannes evangelie en het Woord Logos
- Het begin van Jezus #8 Beloofde Gezalfde zoon van God
- Christus in Profetie #14 De Psalmen (8) – Psalm 34 God beschermt wie op Hem vertrouwt
- Een herinneringsmaaltijd in kleine kring
- Kijk naar verleden, heden en toekomst en zin van het leven
- De lege levenskalender voor elkeen
- Corona tijd, slechte, goede en betere tijden
- Is het nodig dat wij onze zonden belijden aan God, nadat Jezus voor onze zonden gestorven is?
- Eerste gedachte voor vandaag “De wereld is misschien slecht” (16 januari)
- Voor de Wil van Hem die groter is dan Jezus
- Voorbeeld van hem die zijn leven gaf voor velen
- Offers van mensen onvolkomen tegenover het volmaakte slachtoffer door God te leveren 4 Verzet tegen God en Overeenkomstige prijs
- Opgaan naar Jeruzalem 1. Inleiding: Jeruzalem, de stad van de Grote Koning #1 Fundament van vrede in Gods Plan
- Naam gebruikers
- Wat levert het mij op?
- de Nederlandse Protestantse Kerk en haar wil om Joden tot hun geloof te brengen
- Meerderheid protestantse kerken zit op zwart zaad
- Laatste dagen omroepers
- De Wederkomst en de Eindtijd #5 De Verlosser uit de hemel
- Een geschenk van 86.400 seconden
- Is ons ooit Dankbaar genoeg
- Geef me een dankbaar hart
- Leven in dankbaarheid opent glorie van God
- Christelijke Overdenking: God dankend bij het denken aan mensen
+++
1 reactie