De Christadelphians of Broeders in Christus geloven dat het Evangelie bestaat uit “De dingen betreffende het Koninkrijk van God waarbij dat God een koninkrijk op aarde zal vestigen, dat alle andere omver zal werpen en hen zal veranderen in “de koninkrijken van onze Heer en Zijn Christus.”
De mensheid zal moeten komen te zien dat in de dagen van die koningen die alsmaar vechten voor hun macht en rijkdom te vergroten, dat de God van de hemelen een koninkrijk zal doen opstaan op aarde dat in eeuwigheden niet zal vergaan en welks koningschap nooit zal worden overgelaten aan een ander volk. Hierbij zullen alle andere koninkrijken worden verpulverd en tenietgedaan worden, maar zelf zal het blijven bestaan in eeuwigheid.
44 In de dagen van die koningen zal de God van de hemel een koninkrijk oprichten+ dat nooit vernietigd zal worden.+ En dat koninkrijk zal nooit aan een ander volk worden overgedragen.+ Het zal al die koninkrijken verbrijzelen en er een eind aan maken.+ Als enige zal het eeuwig blijven bestaan,+ (Daniël 2:44)
13 Ik bleef toekijken en zag in de nachtelijke visioenen dat er met de wolken van de hemel iemand kwam die leek op een mensenzoon.+ Hij kreeg toegang tot de Oude van Dagen+ en werd vlak voor hem gebracht. 14 Hij kreeg heerschappij,+ eer+ en een koninkrijk, en alle volken, naties en taalgroepen moesten hem dienen.+ Zijn heerschappij is een eeuwige heerschappij die niet zal voorbijgaan, en zijn koninkrijk zal niet worden vernietigd.+ (Daniël 7:13, 14)
15 De zevende engel blies op zijn trompet.+ Er klonken luide stemmen in de hemel die zeiden: ‘Het koninkrijk van de wereld is het Koninkrijk van onze Heer+ en van zijn Christus+ geworden, en hij zal voor altijd en eeuwig als koning regeren.’+ (Openbaring 11:15)
32 Luister! Een koning+ zal regeren voor rechtvaardigheid+ en vorsten zullen regeren voor gerechtigheid. (Jesaja 32:1)
De gehele wereld zal op Gods gerichte tijd Zijn dienaar komen te zien aan wie God verknocht is. Jezus Christus is de uitverkorene van God, die Hem behaagt. Wij geloven dat Jehovah God op hem Zijn geest heeft gelegd. Het is die gezondene van God die ook de wet verkondigde en verduidelijkte.
42 Kijk! Mijn dienaar,+ die ik mijn steun geef! Mijn uitverkorene,+ die ik* heb goedgekeurd!+ Ik heb mijn geest in hem gelegd.+ Hij zal de volken gerechtigheid brengen.+ (Jesaja 42:1)
4 Hij zal niet zwak worden of geknakt worden totdat hij het recht op aarde heeft gevestigd.+ De eilanden kijken uit naar zijn wet.* (Jesaja 42:4)
Wij geloven dat in dat door Jezus Christus gevormde koninkrijk er steeds recht en gerechtigheid zal zijn met een volk van enkel rechtvaardigen. Ook nemen wij aan dat dat dat koninkrijk een van volledige vrede zal zijn. Het zal gedaan zijn met al de oorlogen. En Jezus zal het land voor eeuwig bezitten om Jehovah God te verheerlijken.
3 Vele volken zullen komen en zeggen: ‘Kom, laten we naar de berg van Jehovah gaan, naar het huis van de God van Jakob.+
Hij zal ons zijn wegen leren en wij zullen zijn paden bewandelen.’+ Want de wet* zal uit Sion komen, het woord van Jehovah uit Jeruzalem.+
4 Hij zal rechtspreken onder de naties en de zaken rechtzetten in verband met veel volken. Ze zullen hun zwaarden omsmeden tot ploegijzers en hun speren tot snoeimessen.+
Geen natie zal het zwaard trekken tegen een andere natie, en oorlog zullen ze niet meer leren.+ (Jesaja 2:3, 4)
9 Ze zullen geen kwaad doen+ of schade aanrichten op heel mijn heilige berg,+ want de aarde zal beslist vervuld zijn van de kennis van Jehovah zoals water de zeebodem bedekt.+
10 Op die dag zal de wortel van I̱saï+ opstaan als een signaal* voor de volken.+ Tot hem zullen de volken zich wenden voor leiding*+ en zijn rustplaats zal schitterend worden. (Jesaja 11:9, 10)
16 Dan woont gerechtigheid in de woestijn en rechtvaardigheid in de boomgaard.+ (Jesaja 32:16)
21 En je hele volk zal rechtvaardig zijn, ze zullen het land voor eeuwig bezitten. Ze zijn de spruit* die ik heb geplant, het werk van mijn handen,+ zodat ik eer krijg.+ (Jesaja 60:21)
Wij geloven dat voor dit doel te bereiken God Jezus Christus persoonlijk naar de aarde zal sturen aan het einde van de tijd van de heidenen, wanneer gelovigen zonder uitstel Gods Woord zullen prediken aan zij die tot inkeer willen komen maar ook aan hen die willen volharden in hun ongeloof of zelfs die prediking niet verdragen.
20 en zal hij de Christus sturen die hij voor jullie heeft aangesteld, Jezus. 21 Die moet in de hemel blijven tot de tijden waarin alle dingen worden hersteld waarover God via zijn heilige profeten uit de oudheid heeft gesproken.(Handelingen 3:20, 21)
4 Ten overstaan van God en Christus Jezus, die de levenden en de doden+ zal oordelen,+ en krachtens zijn manifestatie+ en zijn Koninkrijk,+ beveel ik je plechtig: 2 Predik het woord.+ Doe het zonder uitstel,* in gunstige tijd en in moeilijke tijd. Wijs terecht,+ berisp en spoor aan, met veel geduld en onderwijskunst.+3 Want er komt een tijd dat ze de gezonde* leer+ niet verdragen maar hun eigen verlangens volgen en leraren om zich heen verzamelen die hun vertellen wat ze graag willen horen.*+4 Ze zullen niet meer naar de waarheid luisteren en zullen aandacht besteden aan verzinsels. 5 Maar jij moet in alles je verstand erbij houden, lijden doorstaan,+ het werk van een evangelieprediker doen* en je dienst grondig uitvoeren.+ (2 Timotheüs 4:1-5)
9 Nadat hij die dingen had gezegd, werd hij voor hun ogen omhooggeheven, en een wolk onttrok hem aan het gezicht.+ (Handelingen 1:9)
11 die zeiden: ‘Mannen van Galilea, waarom staan jullie naar de hemel te kijken? Deze Jezus, die vanuit jullie midden in de hemel is opgenomen, zal op dezelfde manier komen als jullie hem naar de hemel hebben zien gaan.’ (Handelingen 1:11)
13 Ik bleef toekijken en zag in de nachtelijke visioenen dat er met de wolken van de hemel iemand kwam die leek op een mensenzoon.+ Hij kreeg toegang tot de Oude van Dagen+ en werd vlak voor hem gebracht. (Daniël 7:13)
24 Ze zullen door het zwaard omkomen of als gevangenen naar alle volken worden weggevoerd.+ En Jeruzalem zal door de heidenen worden vertrapt totdat de vastgestelde tijd van de heidenen voorbij is.+
25 Ook zullen er tekenen zijn in de zon, de maan en de sterren,+ en op aarde zullen de volken doodsbang zijn en geen uitweg weten vanwege het gebulder van de woeste zee. 26 De mensen zullen bezwijken van angst en spanning om wat er over de bewoonde aarde komt, want de hemelse krachten zullen worden geschud.+ 27 En dan zullen ze de Mensenzoon+ in een wolk zien komen met kracht en grote majesteit.*+ (Lukas 21:24-27)
25 Broeders, om te voorkomen dat jullie wijs worden in je eigen ogen, wil ik dat jullie op de hoogte zijn van dit heilige geheim:+ Israël werd gedeeltelijk ongevoelig, en dat zal zo blijven totdat het volledige aantal heidenen* is binnengekomen. 26 Op die manier zal heel Israël+ worden gered. Zoals er staat geschreven: ‘De bevrijder* zal uit Sion komen+ en de goddeloosheid van Jakob wegnemen. (Romeinen 11:25, 26)
Voorgaande
Hoe uniek is het christadelfianisme?
Christadelfiaanse geloofspunten #1 Enige eeuwige alwetende Allerhoogste Godheid
Christadelfiaanse geloofspunten #2 Jezus de zoon van God
Christadelfiaanse geloofspunten #3 Zonde en zondigheid
Christadelfiaanse geloofspunten #4 Oplossing voor gevolgen van zondigheid
Christadelfiaanse geloofspunten #5 Beloften over Herstelplan
Christadelfiaanse geloofspunten #6 Redding uit vrouw van het nageslacht van koning David
Christadelfiaanse geloofspunten #7 Jezus de Emmanuel of God met ons
Christadelfiaanse geloofspunten #10 Uitzending om redding te verkondigen
Christadelfiaanse geloofspunten #11 Redding door het evangelie te geloven
Christadelfiaanse geloofspunten #12 Evangelie bestaand uit Dingen betreffende het Koninkrijk van God
++
Vindt ook te lezen:
- Echte boodschap van redding niet ver te zoeken
- Jezus of Jeshua en God over zich zelf en over de ander pratend
- Gods vergeten Woord 24 Getuigen 2 Jezus’ rede op de Olijfberg
- Jezus of Jeshua (Yeshua) aanvaardbaar voor Joden of niet
- Jezus’ onderworpenheid aan God
- Judaïsme of Jodendom
- Jood of niet Jood
- Joodse afwijzing van Jeshua als Messias
- Joodse bezwaren tegen Jezus weerlegd
- Joden en redding
- Joden en goyim die Jeshua als Messias aannemen
- Joden en niet-Joden deelgenoten van Gods Volk
- Joodse beweging de Weg
- Joods-christelijke beweging De Weg
- Joodse beweging ‘de Weg’ tussen twee vuren
- Joodse christenen
- Joden, bang voor uitsluiting van hun Joodse geestelijke leiders
- Jood, Jeshuaist, Christen, Jezuist of Jesuist
- Joods-christelijke groepen, Nazoreeërs of Ebionieten
- Joods-christelijke sekten
- Joden – over wereld verstrooid
- Jodenvervolging
- Joodse canon
- Joodse families verspreid over de aarde, die Jeshua aanvaarden als Messias
- Joodse gebruiken al of niet voor niet-Joden
- Joodse gelovigen in Jezus
- Joodse Geschriften
- Joodse identiteit behouden
- Joodse leefwijze en de wet strikt onderhouden
- Joodse leven en praktijk
- Joodse mensen en geloof in Jeshua of geloof in Jezus
- Joodse ras en hun redding
- Joodse religieuze autoriteiten in conflict met volgers van Jeshua
- Joodse sekte de Weg
- Joodse sekte De Weg verbannen uit Joodse synagoge
- Joodse volgelingen van De Weg
- Joodse volgelingen van Jeshua de Messias
- Joodse volgers van de Nazareen Jeshua en hun vrees
- Joodse wortels
- Joodse wortels niet te verbreken
- Joods of niet-Joods
- Joods of ‘on-joods’ gebeuren
- Jood voor Jezus
- Jeruzalem en Joodse en Christenen hun angst voor uitsluiting
- Hoeft men Jood te zijn of niet om waardige volgeling van Jezus Christus te zijn 3 De Weg – een Joodse sekte
- Uitkijkend naar 2017 en aankomende tijden
- De Kerk waar de mens der wetteloosheid zich nestelt
- Trinitarische zendelingen die Joden tot Christus willen brengen
- De Ekklesia #11 Addendum 2: Een antichrist
- Wanneer u een ware volger van Jezus wil zijn #2 Christenheid tegenover christendom
- Tijden van gevangenschap, verbanning en verlossing
- Schapen en bokken 4 Addendum 2: Eeuwig branden in de hel
- Muur uit tijd van Salomo
- Vijfduizend fragmenten van de Dode Zeerollen online
- Palestijnse staat niet langer haalbaar
- Vermindert aantal pelgrims voor Heilige Land
- Blootleggen van de grondslagen van het geloof
- Opgaan naar Jeruzalem: Jezus’ laatste reis #1
- Jeruzalem – Eerst de vernietiging van de tempel
- Jeruzalem – Verlaten van de tempel
- Jeruzalem – Vernietiging van de heilige stad
- De nacht is ver gevorderd 4 Studie 1 Zijn het de laatste dagen? 3 Hoe pakken we het aan?
- De nacht is ver gevorderd 8 Studie 2 Schrik of troost 4 De wereld rond Israël
- De nacht is ver gevorderd 10 Studie 2 Schrik of troost 6 Gebeuren in oordeel
- De nacht is ver gevorderd 12 Studie 3 Lessen uit het verleden 1 Makkabeese opstand
- Eerste Joods-Romeinse Oorlog
- De nacht is ver gevorderd 13 Studie 3 Lessen uit het verleden 2 Joodse opstand van 66
- De nacht is ver gevorderd 14 Studie 3 Lessen uit het verleden 3 Hizkia-Sedekia, Jesaja-Jeremia
- De nacht is ver gevorderd 15 Studie 3 Lessen uit het verleden 4 Opstand van 66
- De nacht is ver gevorderd 16 Studie 3 Lessen uit het verleden 5 Aanpakken
- De Dag is nabij #5 Terugkijken naar verleden
- De Dag is nabij #8 Overzicht
- Overdenking: “Zie, Ik kom spoedig en mijn loon is bij Mij …” (Op. 22:12)
- De Wederkomst en de eindtijd #1 Dit geslacht zal geenszins voorbijgaan
- De Wederkomst en de eindtijd #2 Blik op de nabije toekomst
- De wederkomst en de eindtijd #3 Let op de Vijgeboom
- De Wederkomst en de eindtijd #4 De komende toorn
- Wereld waarheen? #2 Gebed om de komst van de koning
- Wereld waarheen? #5 De Val van Babel
- Zoekt eerst het Koninkrijk van God – lied
- Begrijpend Zingen: Psalm 87
- Niet allen zullen het Koninkrijk beërven
- Amerikaanse profeten in het ongelijk gesteld
- Niet de hemel maar de aarde
- De bouwer van een Koninkrijk
- Koninkrijken
- Koning Jeshua door God aangesteld
- Koning Jeshua het Lam van God
- Koningspositie eerst opzij gezet
- Koning van de koningen der aarde
- Koninklijke heerschappij of regering
- Koninkrijk van vrede
- Koninklijke regering tijd en ruimte overstijgend
- Koninkrijk en Beloofde Land nog in opbouw
- Koninkrijk in eigen wereld
- Koninkrijk Israël en koninkrijk Juda – Verbondsluiting door God
- Koninkrijk Juda en Koninkrijk Israël in verbondsluiting met God
- Koninkrijk nu al onder ons te vinden
- Koninkrijk opgevat als dynamisch van aard
- Koninkrijk te zoeken als een schat
- Koninkrijk van Christus en Koninkrijk van God
- Koninkrijk van God
- Koninkrijk van Christus en Koninkrijk van God
- Koninkrijk van God (Jeshuaist focus)
- Koninkrijk Gods
- Koninkrijk van God – aandacht voor
- Koninkrijk van God – hemels of aards
- Koninkrijk van God meer dan een fysieke plaats
- Koninkrijk van God – mogelijkheden tot deelname
- Koninkrijk voor altijd
- Een koning die zijn onderdanen wetten oplegt waarvan hij weet dat zij zich er nooit aan kunnen houden
- De god zoon, koning en zijn onderdanen
- Israël en Gods koninkrijk hand in hand
20 reacties